Historia firmy

Spółka Tele Haus Serwis Sp. z o.o. należy do grupy T-Mobile i po przekształceniach własnościowych pod obecną nazwą funkcjonuje od 2020 roku, na skutek zmian właścicielskich. 

Jednak nasza historia jest nierozerwalnie związana z nieistniejącymi już dziś firmami Tel-Team Inwestycje Sp. z o.o. i Tele Haus Polska Sp. z o.o. i sięga roku 1998. Pierwotnie obie te spółki prowadziły działalność operatorów telekomunikacyjnych, zajmowały się dzierżawą, budową i serwisem sieci światłowodowych. Ponadto obie te firmy wybudowały odpowiednio  600 km sieci własnej w rejonie warszawskim i 500 km w rejonie poznańskim i wrocławskim. W roku 2014 Tele Haus Polska Sp. z o.o. przejęło Tele Haus Kraków Sp. z o.o. i tym samym przejęło kolejnych 120 km sieci światłowodowej. 

W międzyczasie udziały w obu Spółkach nabył GTS, a potem T-Mobile Polska SA, stając się ich jedynym wspólnikiem.

W wyniku pracy i zaangażowania wielu osób, dwie nieduże firmy należące do grupy T-Mobile, w roku 2019 połączyły się w jedną prężnie działającą Spółkę. Na skutek decyzji w grupie T-Mobile doszło do wydzielenia dwóch zorganizowanych części przedsiębiorstwa – serwisowej i infrastrukturalnej. W skutek dalszych działań reorganizacyjnych, w połowie roku 2020  powstała nowa Spółka Tele Haus Serwis Sp. z o.o.,  do której w listopadzie 2020 r.  aportem przeniesiono część budowlano-serwisową i  tym samym rozpoczęliśmy nowy rozdział naszej działalności, tyle że pod nową firmą.

Rok 2022 był kolejnym rokiem zmian dla Spółki. T-Mobile Polska S.A dokonał sprzedaży 100% udziałów w Tele Haus Serwis Sp. z o.o. i tym samym jedynym wspólnikiem została Vinci Energies Polska Sp. z o.o. – Spółka, która w portfelu ma wiele innych podmiotów zajmujących się budownictwem, w tym również związanych z branżą telekomunikacyjną. Dla Tele Haus Serwis Sp. z o.o. oznacza to dodatkowe możliwości rozwoju i realizacji kontraktów wewnątrz Grupy Vinci. To ważne wydarzenie w historii Spółki – staliśmy się częścią międzynarodowej Grupy Vinci.

Dziś Tele Haus Serwis Sp. z o.o to:

5 lokalizacji

5 miejscowości, w których mieszczą się nasze biura – Gądki k/Poznania, Kobyłka/ Warszawy, Kraków, Gdańsk i Wrocław

Doświadczona kadra

90 osób zatrudnionych na umowę o pracę oraz ściśle współpracujących

6000 km serwisowanej sieci

Sieci należą do dużych, ogólnopolskich operatorów telekomunikacyjnych

2000 projektów realizowanych rocznie

około 2000 projektów realizowanych rocznie projektów

Nowoczesny sprzęt

Sprzęt umożliwia kompleksową realizację naszych zadań

Jakość

Realizujemy wymagania naszych klientów z najwyższą starannością, a efektem naszej pracy są realizacje o najwyższym poziomie